Yılın En İyi Cep Telefonu, Üreticisi, Kamerası ve Multimedya Telefonu

2013 yılını geride bırakıyoruz ve yavaştan genel durum değerlendirmeleri yapmak gerekiyor. Bu sene içerisinde çok fazla yeni ürün çıktı, cep telefonu pazarından silinenler oldu, yeniden doğanlar oldu. Bu durum bir çok durum değerlendirme fırsatını da beraberinde getirdi.

İngiliz Mobile Choice dergisi 2013′ün En iyilerini seçti. Dilerseniz 3 kategoride belirlediği bu cihazlara birlikte bakalım.

 

1Yılın En İyi Cep Telefonu Kamerası: Sony Xperia Z

Kamera konusunda duayen olan Sony uzun süredir cyber-shot teknolojisini kullanıyor ve dünyanın en iyi lens üreticilerinden kabul edilen Carl Zeiss ile iş birliği zaten yapıyordu. Bu bilgi ve deneyimini de Sony kameralarında hem DSLR, hem de kompakt makina teknolojisinde kullanıyordu. Her ne kadar Nokia’nın 41mp kameralı Lumia serisi girişimi olsa da megapikselin “iyi kamera” demek olmadığını bilenler lens kalitesine göre kararını verip tercihlerini Sony Xperia Z’den yana yaptı. Ek olarak su geçirmez bir telefon olan Xperia Z bu kategorinin zirvesine oturuyor.

 

Yılın En İyi Üreticisi: Samsung

Samsung 2011 yılında Samsung Galaxy SII modelini piyasaya sürdüğünden beri agresif yükselişini sürdürüyor. Bu yıl da geçen iki yılda yaptığı gibi yeni bir segment yaratıp Galaxy Gear’ı piyasaya süren Kore devi ek olarak beklendiği üzere Samsung Galaxy SIV, Galaxy Note III, Galaxy Mega ve bir çok alt segment model piyasaya sürdü.

2

 

Yılın En iyi Multimedya Telefonu: Samsung Galaxy Note II

Samsung’un 2012′nin Ağustos ayında piyasaya sürdüğü Note II, 2013 yılında da geçerliliğini korudu. Büyük ekranı her ne kadar kimi kullanıcılar tarafından yadırgansa da kaleminin ve ekranının büyük olması multimedya uygulamalarını ve işlemlerini yapmak için kolaylık sağladığı kesin.

 

3Yılın En İyi Telefonu: HTC ONE

Yılın en iyi çıkışını yaptığı yadırganmayacak HTC, HTC yavaştan yok mu oluyor sorusunu soranlara bir cevap oldu. One serisi yok satan firma ardından yeni modeli HTC One mini’yi ve HTC One Max’ı piyasaya sürdü. Tasarımı, inceliği ve çerçevesinin inceliği ile dikkat çeken HTC One ek olarak güncellemeleri zamanında piyasaya sürerek kullanıcısını memnun etti.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailfacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Yorumlar

yorumlar