Samsung Push Service Nedir?

Samsung Push Service, Samsung marka telefon kullananların sıkça gördüğü bir ibaredir. Sürekli güncelleme alır, telefon performansını denetleyenler tarafından oldukça şarj harcadığı gözlemlenir ve en önemlisi ne olduğu tam anlamıyla hiç bir zaman çözülemez.

Download linki üzerinde şöyle bir açıklaması vardır;

Samsung push service ni indirdikten sonra, uygulamanın kurulum durumunu ‘Ayarlar > Uygulama yöneticisi’ bölümünden kontrol edebilirsiniz.
Samsung push service , Samsung aygıtlar üzerinde sadece Samsung servisleri (ChatON, Samsung Apps, AllsharePlay, Samsung Wallet vb.) için bildirim hizmeti sağlar.

Örneğin, yeni ChatON mesajlarını aygıtın ana ekranında açılan pencerede görebilirsiniz ve yeni mesajların sayısı ChatON’da gösterilir.

Samsung push service ni silerseniz, yeni bildirim mesajlarını alamayabilirsiniz.

Samsung push service aşağıdaki hizmetleri sağlar.
- Yeni mesajı açılır pencerede görüntüler
- Yeni mesajlar için uygulama simgesi üzerinde bir etiket görüntülenir
- Yeni mesajları bildirim çubuğunda görüntüler

Samsung push service ile hızlı ve kusursuz bildirim hizmetinin keyfini çıkarın.

Tabii ki herzamanki gibi bir şey anlamadık. :)

 

Nedir yani bu şimdi?

Samsung gömülü olarak telefonunuza Chat On, All Share Cast, All Share Play, Group Play, Samsung Apps, Samsung Wallet, Video, Watch On, S-Voice, S Health, S-Memo, Anı Albümü, Samsung Link, Samsung Hub, Müzik gibi bir çok uygulama yüklü olarak getirir. Bunları silemez, versiyonunu düşüremez ancak gizleyebiliriz. Bu telefonun göbeğine istemsiz oturuşu her zaman sinirimi bozmuştur.

Bu uygulamaları aktif olarak kullananlar bilir ki telefonun üst kısmındaki navigasyon barına bir çok bildirim düşer. Buna push mesajı denir. Örneğin whatsapp üzerinden alınan bir mesaj, gmail üzerinden gelen bir eposta, bir twitter iletisi bize yukarıda bildirim olarak görülür. Bunun adı Push Mesajıdır. Eskiden operatörler WAP gibi servisleri için push mesajı gönderirlerdi, aynı yöntem şimdi hemen her uygulama tarafından kullanılıyor.

Samsung da bu konuda kendi push servisini Samsung Push Service adlı uygulama üzerinden yönetiyor. Chat On’da biri mesaj yazdığında otomatik olarak sayfanın ortasında gözükmesini, bildirim çubuğunda mesajlar görünmesini buna borçluyuz.

 

Sileyim mi? Nasıl Silerim?

Push servisi olmazsa olmaz bir uygulama değildir. Samsung’un gömülü gelen uygulamalarını kullanmıyorsanız bulunması elzem değil. Ama silerseniz de dünyayı kurtarmış olmazsınız. Bu da dipnot. Telefonunuz ne çok daha hızlı olur ne çok daha az şarj harcar ne de benzerleri. Nasıl sileceğinize gelince,

Screen Shot 2013-11-29 at 21.29.14

Uygulamalar > Ayarlar > Uygulama Yöneticisi > Samsung Push Service > Engelle ‘ye basmak yeterli. Zaten boyut olarak da küçük bir şey olduğunu görebilirsiniz. Anlayacağınız çok yer tutmuyor.

 

Popüler Kültürümüzdeki Samsung Push Service Geyikleri :)

Google Play üzerindeki efsanevi Türk yorumlarını bilmeyen yoktur. Her zaman 1 yıldız verme ve hakaret etme geleneğimizi burada da başarıyla devam ettiriyoruz. Seçmeceler şöyle; Devamı için buraya tıklayabilirsiniz

Screen Shot 2013-11-29 at 21.34.14 Screen Shot 2013-11-29 at 21.34.20 Screen Shot 2013-11-29 at 21.34.34 Screen Shot 2013-11-29 at 21.34.44 Screen Shot 2013-11-29 at 21.34.51 Screen Shot 2013-11-29 at 21.35.02

 

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailfacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Yorumlar

yorumlar